درباره آیین اخلاق پزشکی جمهوری اسلامی ایران
 

درباره آيين اخلاق پزشكي جمهوري اسلامي ايران

تدوين آيين اخلاق پزشكي با هدف تعيين كدهاي اخلاقي نحوه‌ي رفتارهاي متقابل در ارائه‌ي خدمات گروه پزشكي، با استفاده از نظرات صاحب‌نظران و منابع علمي موجود به منظور ايجاد الگوي هنجارهاي متقابل براي اعضاي جامعه پزشكي و بهبود مناسبات متقابل كادر پزشكي با بيماران، جامعه و مسؤولان و همكاران توسط مركز تحقيقات اخلاق و تاريخ پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران با همكاري فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران اجرا مي گردد.

مراحل انجام اين مطالعه به شرح ذيل مي باشد:

- انتخاب تيم كارشناسي با تجربه مناسب در حوزه اخلاق پزشكي تحت عنوان «دبيران هماهنگ كننده تدوين آيين اخلاق پزشكي ايران» با هدف تهيه پيش نويس سرفصل هاي آيين و تقسيم سرفصل هاي آيين اخلاق پزشكي بر اساس علايق فردي و سوابق پژوهشي ميان ايشان

- دبير مربوطه به هر عنوان مسؤوليت مرور منابع مرتبط با موضوع و تدوين پيش نويس اول سرفصل مربوطه و تحويل آن را به دبيرخانه طرح به عهده دارد. دبيرخانه طرح پس از ارزيابي اوليه و رفع اشكالات و نواقص احتمالي، پيش نويس را در دستور جلسه كارگروه دبيران قرار مي دهد.

- در جلسه كارگروه دبيران پيش نويس اوليه طرح و به بحث گذاشته شده و اصلاحات لازم به عمل مي آيد

- دبيرخانه در مرحله بعد پيش نويس دوم تهيه شده را به صورت وسيعتري در اختيار صاحب نظران قرار داده و در قالب مصاحبه حضوري و مكاتبه مشورت هاي لازم را انجام و با هماهنگي مجريان اصلي پيش نويس سوم را تهيه مي كند.
- كار گروه تخصصي كارشناسي نهايي با حضور نمايندگان ذينفعان برگزار و نظرات اعضا در خصوص پيش نويس سوم جمع آوري مي گردد.(پيش نويس چهارم)
- آخرين مرحله انعكاس متن پيش نويس چهارم در سايت نظرسنجي آيين و تبليغات وسيع از طريق سايت هاي مرتبط جهت گرد آوري نظرات جامعه خصوصا جامعه پزشكي در خصوص متن آيين مي باشد.
- مجريان اصلي با توجه به جميع نظرات گرداوري شده متن نهايي آيين را تهيه و با هماهنگي نهادهاي مسئول اعلام مي نمايند.
درخواست:

به منظور گردآوري نظرات جامعه خصوصا جامعه پزشكي از جنابعالي به عنوان بازديد كننده پيش نويس هاي ارائه شده در سايت تقاضا داريم ضمن مطالعه متن پيشنهادي ما را از نظرات اصلاحي خويش بهره مند نماييد.

 

 

 

 

 

 

  

Skip Navigation Links
صفحه اصلي
Skip Navigation Links
درباره ما
درباره آیین اخلاق پزشکی جمهوری اسلامی ایران
راهنما
Skip Navigation Links
تماس با ما
سايتهاي مرتبط
جستجو